Kolumbijský karneval a schody do nebe

19.04.2017

Pandora

Jak už jistě víte, výhledy jsou moje hobby! A jako správná panda mám ráda i vodu a výšky, takže jsem si tuto část výpravy opravdu užila. Světoznámá Playa Grande v Kostarice mě zas tolik neoslovila, vodopády v městečku Mince mi to však velkoryse vynahradily. To byla prostě nádhera! Návštěvu tohoto místa nám navíc zpříjemnili jiní čeští turisté, takže jsem si trochu zahojila i stesk po domově, který mě v posledních dnech chtě nechtě dostihl.

  

>> Věděli jste, že jsou pandy červené jedny z nejvýše žijících zvířat? Běžně se vyskytují v nadmořských výškách od 2 000 m n.m., ale bez problémů ji najdeme i mnohem výše. Zároveň vyhledávají blízkost vodních ploch a svá útočiště zpravidla umisťují do 100 metrů od nich. <<<

O zábavu postaráno bylo také v Kolumbii. Abychom si trochu orazili a lépe poznali místní kulturu, vydali jsme se na tradiční folklórní festival do městečka Barranquilla. Vše probíhalo podle plánu, komplikace však nastaly, když jsme naznali, že křepčení už bylo dost a je čas jít na kutě. Nocleh jsme měli domluvený přes couchsurfing. Na tyhle vymoženosti však není stoprocentní spoleh (já jsem to říkala!), a tak to vypadalo, že snad budeme muset přespat na ulici nebo co. Naštěstí nás nakonec zachránili ochotní strážníci a bez dalších zádrhelů nás policejním vozem svezli do útulného hotelu.

I přes drobné komplikace jsem si výhledů užila do sytosti.

To však z Kolumbie zdaleka nebylo vše. Mezi nezapomenutelné zážitky se zařadila také návštěva vyhlídky v městečku Guatapé. Než jsem však mohla spustit obdivné och a ách, musela jsem vyšplhat 740 schodů! Vzhledem k mé velikosti (a také pokročilému věku) mi to dalo pořádně zabrat, nakonec jsem se však mohla poplácat tlapkou po rameni a vychutnat si další z jedinečných výhledů.

Úplně se mi zatajil dech (a nebylo to jen těmi schody, vážně)!

Nyní však začíná jít do tuhého! Andy, které se táhnou téměř přes celou Jižní Ameriku, budou velkou výzvou!